توشیبا امسال باز دنیای تلویزیون‌های کوچک و ارزان‌قیمت را با ساخت دستگاه AV713B متحول کرد؛ چراکه این دستگاه در زمان معرفی 100 پوند ارزان‌تر از مدل مشابه سال قبل به‌فروش می‌رسد. در ساخت بدنه دستگاه از پلاستیک براق و مشکی استفاده شده که از فاصله نزدیک کمی ارزان‌قیمت به ‌نظر می‌رسد. البته به ‌کمک خطوط مواج و خط نقره‌ای واقع در ضلع تحتانی قاب در مقایسه با طرح‌های پیشین جذاب‌تر است.


در قسمت پشتی دستگاه AV713B تنها دو ورودی HDMI دیده می‌شود. اما تلویزیون‌های این رده عمدتا سه ورودی HDMI دارند و به همین دلیل ممکن است این موضوع ملاک قضاوت برای خرید دستگاه قرار گیرد.


حقیقت این است که خریداران این دستگاه بیشتر در پی تلویزیونی برای اتاق خواب یا اتاق کودک هستند و در این موارد حتی یک ورودی HDMI نیز جوابگو خواهد بود. قیمت کم دستگاه به فرم‌های مختلف نمود پیدا می‌کند که کاهش رزولوشن از Full HD به 1366 × 768 پیکسل یکی از آنها است.


با اینکه دستگاه AV713B جزو تلویزیون‌های مبتدی به‌حساب می‌آید، اما تنظیمات متنوعی دارد که با کمک آنها می‌توان محدودیت‌های سخت‌افزاری را اندکی کنار زد و تصویری بهتر داشت. پس از انجام کالیبراسیون درجه سیاهی دستگاه به حد مطلوبی می‌رسد و تصاویر HD ارسال‌شده به آن کیفیتی مناسب خواهند داشت. البته بهتر بود توشیبا یک بلندگوی قوی‌تر روی دستگاه نصب می‌کرد چراکه بلندگوی فعلی تلویزیون AV713B که مشخص نیست در کدام بخش بدنه آن تعبیه شده کیفیت صدایی بسیار معمولی دارد.


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 مرداد 1389    | توسط: حمیدرضا مهدوی پناه    | طبقه بندی: تازه های فناوری،     |
نظرات()