همه ما برتریی PC را قبول داریم ولی نمی توانیم سادگی و راحتی کنسول ها را فراموش کنیم چون استفاده از کنسول فوقولاده راحتر هست و من دلیل اصلیش رو همین می دونم ، اما طی نظرات گرفته شده از شما در ارسال های قبلی ما متوجه شدیم که برخی از دوستان این نتیجه رو گرفتن که کنسول ها کیفیت برتریی نسبت به PC دارد ولی ما در این مطلب ۱۰ دلیل منطقی آوردیم که برتریی این کنسول را ثابت می کند.

استفاده از ماوس و کیبرد : ترکیب کیبرد و موس واقعاَ خیلی بهتر از کنترلر ها در کنسول ها هست.
رزولوشن تصویر : تصویر واقعاَ با کیفیت هست و هیچ کسی نمی تواند منکر این شود.
ارتقا سخت افزار : یک فرد می تواند با هزینه کمی بر روی رایانه خود آن را ارتقا دهد ولی درون کنسول ها ارتقا به این راحتی و به این قیمت نیست.
بازی های ارزان تر : معمولاَ تمامی بازی ها نسخه PC را دارند و شما می تونید با هزینه کمی تعداد زیادی بازی را خریداری کنید اما در کنسول ها به این صورت نیست. یعنی من با هزینه کمی می تونم تعداد زیادی بازی رو خریداری کنم ولی شما فقط می توانید یک بازی را خریداری کنید. ( البته نسخه اورجینال )
حالت مجانی یا “Free Modes” : در کنسول کامپیوتر ، شما می توانید با استفاده از افزونه ها و بسته های ارتقا دهنده ، بازی خود را به رایگان ارتقا دهید. برای مثال Studio Works بر روی NFS کار می کنند که بسته هایی را برای این بازی می سازد . اماَ این چیز به این شکل برای کنسول ها وجود ندارد.
فضایی نامحدود : همیشه کامپیوتر فضایی بیشتریی نسبت به کنسول ها دارد و دلیل اصلی آن این است که اهداف دیگر ما را هم نیز تامین خواهد کرد ، که به شما اجازه خواهد داد تعداد زیادیی بازی را با سرعت بیشتری بر روی آن ذخیره کنید.
دانلود رایگان : تعداد زیادی بازی قدیمی برای دانلود گذاشته شده اند. البته نمی توان بازیهایی کم حجم و رایگان را هم نادیده گرفت برای مثال برای از بازیهای عرضه شده رایگان از قبیل سرزمین رویا ، خط من و همچنین کراش ایرانی از جمله بازیهای هستند که به صورت رایگان عرضه شده اند.
هزینه اضافی برای بازی های آنلاین : شما همیشه و در هر زمان که می خواهید از Xbox Live استفاده کنید هزینه هایی زیادی رو پرداخت کنید که در کامپیوتر این هزینه های خیلی کمتر است.

خسته شدن از سرویس های آنلاین آنان :
شما دیگر نگران این خواهید بود که سرویس هایی Xbox Live و Play station network پایین آمدن ( بسته شدن ) آنها باشید چون این مشکل فقط در کنسول ها اتفاق می افتد و ما از این مشکل ها نخواهیم داشت.
بسته های ( فیکس ) غیر رسمی برای بازی های قدیمی :
در بازی های کامپیوتر ، معمولاَ افراد حرفه ای وجود دارد که از بازی های قدیمی حمایت می کنند و اشکالات و مشکلات آن بازی ها را بر طرف می کنند. اما در کنسول ها این قابلیت وجود ندارد.

نوشته شده در تاریخ شنبه 23 مرداد 1389    | توسط: حمیدرضا مهدوی پناه    | طبقه بندی: دانستنیها،     |
نظرات()