معمولا ماه رمضان كه فرا می‌رسد بازار خرید و فروش برخی از كالاها از جمله كالاهای حوزه كامپیوتر تا حدودی راكد می‌شود و به تبع آن .....

معمولا ماه رمضان كه فرا می‌رسد بازار خرید و فروش برخی از كالاها از جمله كالاهای حوزه كامپیوتر تا حدودی راكد می‌شود و به تبع آن قیمت‌ها نیز كاهش می‌یابد. این اتفاقی است كه هر سال با آن مواجه هستیم و فعالان بازار ادعا می‌كنند این یك موضوع عادی در بازار است.

اما امسال شرایط تا حدودی تغییر كرده است و برخی فعالان بازار از رشد 10 تا 30 و حتی در پاره‌ای موارد 40 هزار تومانی قیمت‌ها در بازار لپ‌تاپ خبر می‌دهند.

بر اساس اعلام فعالان بازار، علت رشد قیمت‌ها در بازار لپ‌تاپ افزایش نرخ دلار بوده است.
اما گروه اندكی از فعالان بازار ادعا می‌كنند رشد قیمت‌ها به بهانه‌های واهی صورت گرفته است و با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان تنها باعث تشدید دوران ركود در بازار می‌شود.

موسوی یكی از فعالان بازار در این مورد می‌گوید، رشد قیمت لپ‌تاپ در شرایطی كه بازار می‌رود تا با یك دوره ركود یك ماهه مواجه شود كاری غیرمنطقی است. به گفته وی برخی از شركت‌ها با فرا رسیدن ماه رمضان تخفیف‌هایی به مشتری می‌دهند تا به این وسیله كالاهای خود را به فروش برسانند و این اقدام با رشد قیمت‌ها توسط گروهی از فروشندگان تضاد دارد. علاوه بر اینكه برخی از فروشندگان در بازار به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان تخفیف‌هایی برای خریداران در نظر می‌گیرند، برخی از شركت‌ها نیز قیمت‌ها را در این ایام تغییر داده‌اند كه ایران رهجو یكی از این شركت‌ها است.
فعالان بازار براین باورند اگر چه برخی از شركت‌ها اقدام به افزایش قیمت‌ها كرده‌اند، ولی در مدت كوتاهی شاهد اثرات منفی این اقدام خواهند بود.

قیمت انواع لپ‌تاپ طی هفته گذشته در بازار در حدود 10 تا 30 هزار تومان افزایش یافته است، البته برخی از فعالان بازار از رشد 40 هزار تومانی برخی از مدل‌ها طی هفته اخیر در بازار خبر می‌دهند.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 مرداد 1389    | توسط: حمیدرضا مهدوی پناه    | طبقه بندی: اخبار،     |
نظرات()