ایتنا- درایوهای نوری با قابلیت خواندن و نوشتن بر روی دیسک‌های DVD در این روزها از تجهیزات اولیه هر کامپیوتر و لپ‌تاپ به حساب می‌آیند و تصور هر یک از این دستگاه‌ها بدون چنین درایو نوری تقریباً غیرممکن است.ایتنا- درایوهای نوری با قابلیت خواندن و نوشتن بر روی دیسک‌های DVD در این روزها از تجهیزات اولیه هر کامپیوتر و لپ‌تاپ به حساب می‌آیند و تصور هر یک از این دستگاه‌ها بدون چنین درایو نوری تقریباً غیرممکن است.کمپانی Lite on به عنوان اولین تولیدکننده درایوهای نوری در دنیا، به تازگی جدیدترین و کاربردی‌ترین امکانات جانبی را در اختیار کاربران می‌گذارد که یکی از این قابلیت‌های منحصر به فرد فناوری هوشمند پاک کردن اطلاعات موجود بر روی دیسک‌های CD و DVD است که Liteon Smart-erase نام دارد.

مطمئناً شما هم تا به حال برای از بین بردن اطلاعات محرمانه و شخصی خود که دیگر نیازی به نگهداری آنها ندارید و از طرفی هم نگران افشای آنها توسط دیگران بوده‌اید دچار سردرگمی و نگرانی شده و احتمالاً راه‌حل کاملاً مطمئنی برای این منظور پیدا نکرده‌اید.


با کمک فناوری Smart erase اطلاعات موجود بر روی دیسک‌های CD و یا DVD با کمک پرتو پرقدرت لیزر به طور کلی غیر قابل دسترس شده و به هیچ عنوان قابل بازیابی نیز نخواهند بود. علاوه بر این، قابلیت دیگری که درایوهای نوری DVD-RW جدید Lite on در اختیار کاربران قرار می‌دهند فناوری چاپ نوشته برروی سطح قابل رایت DVD با نام Liteon-Label tag است.


در این فناوری کاربر می‌تواند با استفاده از پرتو لیزر به راحتی جملات و عبارات دلخواه خود را برای همیشه بر روی قسمتی که اطلاعات دیسک قرار دارد حک کند و بر خلاف فناوری‌های مشابه پیشین که کاربر نیازمند استفاده از دیسک‌های مخصوص بود، با کمک فناوری Liteon-Label tag می‌توان بر روی انواع DVD جملات و متون دلخواه خود را حک کند.


نکته جالب توجه در مورد فناوری Label tag این است که این فناوری قادر است در فواصل مختلف و قسمت‌های مابین رایت اطلاعات این برچسب‌ها را ایجاد کند و حتی چندین اسم را به یک دیسک اختصاص دهد که این در حالیست که ظرفیت بسیار کمی از دیسک را اشغال می‌کند.


گفتنی است سری جدید درایوهای نوری DVD-RW Lite on همگی مجهز به این فناوری‌ها هستند و هم اکنون تحت پوشش سازگار در دسترس کاربران قرار دارند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 مرداد 1389    | توسط: حمیدرضا مهدوی پناه    | طبقه بندی: تازه های فناوری،     |
نظرات()