به گفته یك كارشناس امنیتی، حدود پنج میلیون وب‌سایت تحت میزبانی نت ورك سولوشنز هك شده و احتمالا چند ماه است كه نرم‌افزار مخرب منتشر می‌كنن.خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
ات

به گفته یك كارشناس امنیتی، حدود پنج میلیون وب‌سایت تحت میزبانی نت ورك سولوشنز هك شده و احتمالا چند ماه است كه نرم‌افزار مخرب منتشر می‌كنند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نت ورك سولوشنز با ارزیابی این كارشناس در مورد آلوده شدن 500 هزار تا پنج میلیون وب‌سایت موافق نبوده اما نتوانسته آماری در این زمینه ارایه كند.

آلودگی این وب‌سایت‌ها به ابزارك نصب شده از سوی نت ورك سولوشنز در یكی از سایت‌هایش ردیابی شده و همین ابزارك در سایت‌هایی كه به ثبت رسیده اما فاقد صاحب فراهم‌كننده محتوا هستند، كشف شده كه به‌صورت پیش‌فرض نصب شده بودند.

ویروس‌نویسان و هرزنامه‌پراكنان در گذشته از این سایت‌های در حال ساخت برای انتشار كد حمله یا بالا بردن ساختگی رتبه سایت مورد جست‌وجو و به‌منظور فریب مصرف‌كنندگان برای بازدید از آن‌ها استفاده كرده‌اند.

این ابزارك سایت‌های آلوده شده را به سایت حمله‌ای تبدیل می‌كند كه تول كیت Nuke را علیه كاربران مرورگرهای اینترنت اكسپلورر، فایرفاكس، كروم و اپرا منتشر می‌كند.

در صورتی كه این ابزار بتواند به‌صورت موفقیت‌آمیز یك مرورگر را هك كند، تروژان دانلودری به رایانه‌های ویندوز نفوذ كرده و جست‌وجوها بازهدایت و تبلیغات ناخواسته نمایش داده می‌شود.

برنامه‌های آنتی‌ویروس متعددی كه این دانلودر را شناسایی كرده‌اند آن را به‌عنوان نوعی از ورم كوب فیس طبقه‌بندی كرده‌اند كه بیش‌تر كاربران شبكه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوك را هدف حمله قرار می‌دهد.

اگرچه نت وركس سولوشنز این ابزارك را در سایت‌های در دست ساخت، غیرفعال و وب سایت آلوده شده خود را از فعالیت خارج كرده است اما این ابزارك هم‌چنان برروی پنج هزار و 700 سایتی كه به‌صورت دستی آن را نصب كرده‌اند، فعال اس

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 مرداد 1389    | توسط: حمیدرضا مهدوی پناه    | طبقه بندی: اخبار،     |
نظرات()